Sinustako Roosa nauha – lipaskerääjä?

Roosa nauha – lipaskeräys toteutetaan Jyväskylässä Keski-Suomen Syöpäyhdistys ry:n toimesta 4.10 -6.10.2018. Lipaskeräystä toteutetaan Jyväskylän ydinkeskustassa ja kauppakeskus Sepässä. Keräystukikohtana toimii yhdistyksen neuvonta-asema Jyväskylän ydinkeskustassa osoitteessa Kilpisenkatu 5 B 9.

Tule mukaan lipaskerääjäksi ja ole näin mukana auttamassa! Aiempaa kokemusta et tarvitse, pari tuntia aikaasi, reipas ja iloinen mieli riittävät. Lisätietoja keräyksestä ja ilmoittautumiset yhdistyksen toimisto 014 3330220 tai syopayhdistys@kessy.fi

Mikäli et pääse osallistumaan, voit tukea Roosa nauhaa myös muulla tavoin. Tutustu Keski-Suomen Syöpäyhdistys ry:n toimintaan ja keräykseen osoitteissa:

www.keski-suomensyopayhdistys.fi ja https://roosanauha.syopasaatio.fi/

Kiitos, että autat <3